High Pressure Processing, czyli innowacyjna technologia HPP w branży foodtech

Call HPP Services Poland +48500432923
 
Trwałość i bezpieczeństwo
Alternatywa dla pasteryzacji i konserwantów
Odznaka premium produkt
Odznaka naturalny smak i aromat
 
High Pressure Processing
Niezawodny sprzęt
Światowej klasy
Odznaka dłuższy okres trwałości
Odznaka pionier lider
 
 
 
Czym jest paskalizacja?
Technologia HPP (High Pressure Processing) nazywana jest również zimną pasteryzacją. Metoda polega na wykorzystaniu wysokiego ciśnienia hydrostatycznego w utrwalaniu żywności bez jej jednoczesnego podgrzewania.
 
Paskalizacja to innowacyjna metoda wykorzystywana głównie w przemyśle spożywczym. Produkty poddawane obróbce wysokociśnieniowej charakteryzują się świeżością przez przez cały okres przechowowania, a sam proces HPP uznawany jest za naturalny i przyjazny środowisku.
 
Process paskalizacji
 1. Produkty w swoim finalnym opakowaniu trafiają do naszych komór wysokociśnieniowych. Komory są zalewane są wodą i odpowietrzane.
 2. Następuje generowanie ciśnienia do momentu osiągnięcia maksymalnie 6000 barów. Ciśnienie rozchodzi się w objętości produktu równomiernie i natychmiastowo, dzięki czasu opakowanie wytrzymuje taki nacisk. Produkt przetrzymywany jest przez określony czas na tym poziomie, co powoduje degradacje drobnoustrojów. Wszystko odbywa się w warunkach nie przekraczających 30ºC.
 3. Kolejnym krokiem jest dekompresja, czyli zwalnianie ciśnienia. Na tym etapie następuje odpompowanie wody procesowej i rozładunek produktu z komór wysokociśnieniowych.
 4. Utrwalony produkt opuszcza komorę w nienaruszonym opakowaniu i gotowy do sprzedaży.
HPP w branży spożywczej
Produkcja soków i napojów
 
Produkty soki i napoje
Odznaka czysta etykieta
Mięso i owoce morza
 
Produkty Mięso i owoce morza
Żywność dla dzieci i niemowląt
 
Produkty Żywność dla dzieci i niemowląt
Dania gotowe
 
Produkty Dania gotowe
Branża owocowo-warzywna
 
Produkty owocowe warzywa
 
 
Alternatywa dla pasteryzacji i konserwantów
W przeciwieństwie do tradycyjnych metod utrwalania, paskalizacja charakteryzuje się minimalnym wpływem na produkt. W technologii HPP nie stosujemy wysokiej temperatury, dzięki czemu produkty po procesie utrwalania pozostają w praktycznie niezmienionym stanie. Produkt paskalizowany należy przechowywać w warunkach chłodniczych, ponieważ nie jest on równoważny z procesem sterylizacji w temperaturze >100˚C. Dzięki temu możliwe jest przedłużenie trwałości produktu, bez negatywnego wpływu na zawartość witamin, przeciwutleniaczy i innych związków nieodpornych na ogrzewanie. Wysokie ciśnienie nie ingeruje również w teksturę produktu. Dodatkowo HPP umożliwia rezygnację z substancji konserwujących, dzięki czemu żywność uznawana jest za naturalną i wolną od sztucznych dodatków.
 
Zalety HPP
 

Trwałość i bezpieczeństwo

 
Trwałość i bezpieczeństwo infografika
 
Odpowiednio dobrana obróbka HPP eliminuje Salmonelle, Listerię oraz E.coli. Psujące żywność bakterie oraz drożdże i pleśnie są skutecznie niszczone w wysokim ciśnieniu. Twoje produkty zyskają nawet 10x dłuższą trwałość. Świeża żywność przez cały okres przechowywania. Bez obróbki cieplnej i konserwantów.
 

100% czysta etykieta i naturalny smak

 
Szcześliwa dziewczynka z koszem ważyw i owoców
 
Nie musisz stosować konserwantów, sztucznych barwników i wzmacniaczy smaku. Paskalizacja nie wpływa na substancje smakowo-zapachowe oraz naturalne barwniki Twoich produktów. Świeża żywność o wyjątkowych walorach sensorycznych, bez zbędnych dodatków. Bez utraty koloru. Wszystko dzięki HPP.
 

Wysoka wartość odżywcza

 
Ważywa i owoce
 
HPP jest łagodnym procesem, który nie wykorzystuje wysokiej temperatury. Brak podgrzewania chroni nieodporne składniki żywności. Twoje produkty będą bogate w witaminy, przeciwutleniacze i składniki mineralne, nieodporne na wysoką temperaturę. Paskalizacja to odpowiedź na wysokie wymagania świadomych konsumentów
 

Zwiększenie zasięgu sprzedaży

 
Biznesman i cieżarówka
 
Bezpieczna i trwała żywność to filary technologii HPP. Rozszerz zasięg sprzedaży swoich produktów i dotrzyj do najbardziej oddalonych klientów. Usprawnij logistykę i zoptymalizuj łańcuch dostaw swoich produktów, dzięki wydłużonemu terminowi przydatności. Wszystko to umożliwia proces pasklalizacji.
 
 
Jakie Opakowania?
Paskalizacja stosowana jest do obróbki opakowanej finalnie żywności. Ciśnienie hydrostatyczne działa na produkt równomiernie, z wszystkich kierunków. W przeciwieństwie do obróbki termicznej, rozchodzi się równomiernie i natychmiastowo w całej objętości produktu, niezależnie od jego wielkości i geometrii. Ciśnienie nie generuje sił tnących, więc nie niszczy opakowania, a zawartość wody w żywności chroni je przed zmiażdżeniem. Należy tylko pamiętać, aby opakowanie było odpowiednio szczelne i elastyczne.
 

 
Butelki
 
Butelki
 • Soki NFC
 • Smoothies
 • Mleka roślinne
 • Woda kokosowa
 • Napoje funkcjonalne
Pouches
Kubeczki
Słoiczki plastikowe
 
Pouches Kubeczki Słoiczki plastikowe
 • Musy i przeciery
 • Hummus
 • Pasty warzywne
 • Posiłki dla dzieci
 • Sosy i dressingi
Tacki
MAP
Vacuum
 
Tacki MAP Vacuum
 • Mięso i wędliny
 • Owoce Morza
 • Dania gotowe
 • Sałatki
 • Zupy
 
 
Jesteś zainteresowany współpracą?

Współpracuj z nami
 
 
Strona Główna | O Nas | Produkty | Paskalizacja | Usługi HPP | Blog | Kontakt